Saada meile lugu, pilt või video siit!

Rahva hääl on rahvaajakirjandus – seda kõige paremas ja sügavamas tähenduses! Siia saavad kirjutada ja oma pilte/videosid saata kõik, kel teistega midagi jagada.

PILDID JA VIDEO | Rail Balticu vastane meeleavaldus tippkohtumise ukse ees: "Rahvas nõuab referendumit, riigikogu on kummitempel, riiki juhivad asekantslerid!"

 (259)

Tallinnas kogunesid tippjuhid, poliitikud ja otsustajad üle Euroopa Rail Balticu 2-päevasele foorumile. Tippkohtumise eel ootasid neid raudteeprojekti vastased meeleavaldajad.

Minutid enne meeleavaldust avanes raudteelaste ametiühingu pirukaauto tagauks ning protestijatele jaotati skandeerimiseks plakatid. Kohal olid, nende seas ka kõnelejate hulgas, inimesed erinevatest eluvaldkondadest. Raudteelaste ametiühingu juht Oleg Tšubarov, parlamendisaadikud Igor Gräzin (reformierakond), Artur Talvik (vabaerakond), Peeter Ernits (keskerakond) ja teised.

Kohalolijaid ühendas vastasseis Rail Balticule. Nõuti raudteeprojekti panemist rahvahääletusele ja ettevõtmise tühistamist. Kuigi kõiki kohalolijaid ühendas vastasseis, siis pakutavad alternatiivid eristusid. "Kindlasti ei ole me progressi vastased," märkis Peeter Ernits. Ta kinnitas, et tänapäevane raudteeühendus Euroopaga peab olema, aga protsess selle rajamiseks peab olema läbipaistvam. Meeleavaldaja Inga Raitar arvas, et raudteeühendus Riiaga sobib juba olemasoleval kujul ning Rail Baltic toob kaasa liigseid kahjusid. Seevastu Artur Talvik soovis "innovatiivsemat" raudteed, olles valmis toetama suuremat ja kaasaegsemat projekti, ent olles vastu tänasele 19. sajandi võtmes ehitatavale raudteele. "Kui teha, siis juba väga vinge asi," lisas ta.

Vaata meeleavaldust ja sõnavõtte lähemalt juba videost.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare