Saada meile lugu, pilt või video siit!

Rahva hääl on rahvaajakirjandus – seda kõige paremas ja sügavamas tähenduses! Siia saavad kirjutada ja oma pilte/videosid saata kõik, kel teistega midagi jagada.

VIDEO: Mis on see müstiline "narkoseen", mida noored põldudelt otsimas käivad?

 (45)

VIDEO: Mis on see müstiline "narkoseen", mida noored põldudelt otsimas käivad?
Foto: kaader videost

Maardu ja Muuga vahelisel alal kasvab hallutsiongeenne seeneliik nimega terav paljak. Noorte seas on see piirkond äärmiselt populaarseks saanud - juba praegu hõisatakse suhtlusvõrgustikes, et seened hakkavad valmis saama ja tarvis on sammud parimate seenekohtade poole seada.

Terav paljak on enim otsitud ja meil ka noorte poolt üles leitud. On aga ka mitmeid teisi paljaku perekonna liike, mis sisaldavad mürkainet (ühtlasi hallutsinogeen) psilotsübiin.

Psilotsübiini on veel ca 20 Eesti seenes, mida üldiselt ei tunta ja neid on raske eristada. Paljakuid võib segamini ajada mitme vöödiku perekonna liigiga, mis on aga surmavalt mürgine seeneliik.

Botaanik Uve Ramst toobki terava paljakuga seotud riskidest välja eelkõige selle, et seda on väga lihtne segamini ajada surmavalt mürgiste seentega. Teiseks on seda raske õigesti doseerida ja lisaks võivad hallutsinogeenid osutuda väga ebameeldivateks ja põhjustada sööjal ettearvamatut käitumist. Botaanik rõhutab, et hallutsionogeenid võivad tekitada ka depressiooni ja enesetapumõtteid. Vaata videot!

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare