Saada meile lugu, pilt või video siit!

Rahva hääl on rahvaajakirjandus – seda kõige paremas ja sügavamas tähenduses! Siia saavad kirjutada ja oma pilte/videosid saata kõik, kel teistega midagi jagada.

Väliseestlane: Eesti pealinn näeb välja nagu peldik

 (295)
Päikesetõus Tallinnas
Päikesetõus TallinnasFoto: Madis Veltman

Käinud hiljuti kodumaal ja selle pealinnas Tallinnas, pean tõdema, et meie pealinn näeb välja nagu peldik. Kõikjal on porilademed ja koristamata tänavad. Kesklinnas keerlevad tolmupilved nii, et esimese viie väljas veedetud minuti jooksul hakkab midagi hamba all krigisema.

Euroopas koristatakse kesklinna tavaliselt korra päevas ja ringi askeldavad tehniliste abivahenditega kojamehed. Töö saab tehtud ja vägagi paindlikult.

Eestis on läinud teisiti. Arvame, et oleme Euroopas, kuid kojamehed on linnapildist praktiliselt kadunud. Kui koristust tehaksegi, siis ainult seal, kuhu saab traktoriga ligi. Kui ei saa, siis polegi koristada vaja vist.

Ei linnaisad ega koristusfirmad pole vist kunagi selliseid imemasinaid näinudki, millega koristatakse tänavaid näiteks Amsterdamis või Londonis. Või neid lihtsalt ei huvita, mis toimub linnatänavail, väljaspool nende uhkeid autosid.

Palgakem töötud mehhaniseeritud kojameesteks ja tehkem linn korda! Meil on, mida külalistele näidata ja millega neile meelde jääda.

Hea lugeja, kas oled kriitikaga nõus? Avalda arvamust aadressil rahvahaal@delfi.ee või juhi kommentaariumis tähelepanu murekohtadele!

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare