Saada meile lugu, pilt või video siit!

Rahva hääl on rahvaajakirjandus – seda kõige paremas ja sügavamas tähenduses! Siia saavad kirjutada ja oma pilte/videosid saata kõik, kel teistega midagi jagada.

Üle kahe aasta töötu: Norras sain 3000 eurot palka, siin aga sokutatakse miinimumpalgaga kohtadele, kus mul puuduvad vajalikud oskused

 (138)

Töötukassa töö- ja karjäärimess Tallinnas Kultuurikatlas
Töötukassa töö- ja karjäärimess Tallinnas KultuurikatlasFoto: Priit Simson

"Olen töötukassas arvel olnud 2015. aasta oktoobrist kuni tänaseni. Minu arupärimiste peale, miks pole minule tööd leitud, vastas töötukassa Võru osakonna juhataja, et töötukassas käimine polegi kohustuslik," kirjutab töötu võrukas Delfile.

"Seejärel hakati mulle suruma igasugu tööpakkumisi. Minu töötukassa konsultant võtab töökuulutusi ja surub mind nendele kandideerima. Isegi, kui mul puudub selleks oskus või väljaõpe. Olen aasta jooksul saatnud vähemalt 14 kirja töötukassasse selgitamaks, kuidas töötukassa juhataja neid asju ajab. Vastatud on neist neljale. Kirjad töötukassasse on registreeritud. Viimane käik sellesse asutusse lõppes sellega, et mind visati töötukasast välja. Vot demokraatlik vabariik. Ei taha ju madalapalgalist miinimumpalga tööd. Pärast seda, kui olin Norras 3000 eurot palka saanud. Kahjuks see töökoht Norras koondati. Lõpuks olin sunnitud advokaadi palkama. Viimase väljaviskamise kohta tegin ka politseisse avalduse," kirjeldab oma saatust üks nõutu lõunaeestlane.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare