Saada meile lugu, pilt või video siit!

Rahva hääl on rahvaajakirjandus – seda kõige paremas ja sügavamas tähenduses! Siia saavad kirjutada ja oma pilte/videosid saata kõik, kel teistega midagi jagada.

Tehisintellekt ajas autojuhi närvi: radariandur üürgas terve sõidu aja!

 (31)

BMW
Foto on illustratiivneFoto: Jassu Hertsmann

Kultuurikatla ja Viru turu vahet vurama pandud isesõitvaid busse on esitletud avalikkusele kombel, mis on tõstnud utoopiliste lahenduste armastajate ootused suhteliselt kõrgele. Aukartusega tehisintellektile lähenedes jõuab aga iga sammuga kohale mõistmine, et IT-lahendustel on veel oodatud tulemusteni käia pikk-pikk tee. Seda nendib ka üks Delfi lugeja, kes oma kogemust rendiautos kogetud radarianduriga jagas.

"Rumal tehisintellekt teeb kasu asemel kahju. Mul oli vahepeal asendusauto, millel oli radar peal ja idee järgi pidi sõiduraja äärisjooni tuvastama ja probleemi korral hakkas üürgama. Aga üürgama hakkas see ka siis, kui sõidurajad lõikusid (näiteks kiirendusraja lõpp) - küll ajas see pasundamine hinge täis. Pasundama hakkas radar ka siis, kui keegi sust mööda sõitis ja samasse sõiduritta tagasi reastus, kus minagi (seda tegi siis pikivahe tuvastamine). Ikka lausa ime, et selliseid käkerdisi liiklusesse lubatakse. Ma kujutan ette, et linnas tiheda liiklusega kohas ajab selline masin hulluks. Mina sõitsin õnneks linnast väljas ja kõigest paar päeva," jagas Delfi lugeja oma muljeid asendusauto lisavarustega.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare