Saada meile lugu, pilt või video siit!

Rahva hääl on rahvaajakirjandus – seda kõige paremas ja sügavamas tähenduses! Siia saavad kirjutada ja oma pilte/videosid saata kõik, kel teistega midagi jagada.

Sularahaautomaatide kadumine avab uue tööpõllu varastele

 (96)
Sularahaautomaatide kadumine avab uue tööpõllu varastele
Foto: Ilmar Saabas

Aina süvenev sularahaautomaatide kaotamine, mille suuremaks ettekäändeks tuuakse nende vähene või siiski ehk olematu rentaablus pankadele, toob pigem endaga kaasa uued vargustelained.

Iga ettevõtte põhiliseks eesmärgiks on teenida kasumit. Kui aga sularahaautomaatide haldaja puhul on väheasustatud piirkondades probleemiks pigem selle teenimine, nähakse ette vaid üht lihtsat lahendust - see sulgeda. Selline samm toob aga endaga kaasa pigem halba kui head. Eelkõige hakatakse ära kasutama eakamaid inimesi, kelle ainus sissetulek on niigi kasin pension, mille järgi käiakse ekskursiooni näitel kas või Virtsust Lihulasse. Sel moel saab pensioni korraga pangast või automaadist välja võtta, et seda kodukohas enda äranägemise järgi kasutada. 

Selline besaraabia meelitab tahes tahtmata kohale kutsumata külalisi. Eelkõige kriminaalseid plaane hauduvaid kodanikke, kelle ainus eesmärk oleks vanematelt ja kaitsetumatelt see enda valdusse saada. 

Kaitsetud pole mitte üksnes vanurid. Jõuame taas tagasi punkti, kus ka kohalikud poed muutuvad pigem sularaharikkamateks kohtadeks. 

Varemalt mäletan võistlesid pangad eelkõige selle pärast, kellel on enam sularahaautomaate. Eks selle järgi valis klientki omale sobiva teenusepakkuja. Sisuliselt on automaadi näol tegu sellise toreda mugavusega, milleta saaks ka hakkama, tõestatakse meile. Mis järgmisena - kahandaks ka mobiililevi, kuna lauatelefonid olid ju vägagi toimivad?

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare