Saada meile lugu, pilt või video siit!

Rahva hääl on rahvaajakirjandus – seda kõige paremas ja sügavamas tähenduses! Siia saavad kirjutada ja oma pilte/videosid saata kõik, kel teistega midagi jagada.

Spordikeskuse töötaja: ülemus ei tee meile esmaabikoolitust ja väidab, et autokoolis käinutele pole seda tarvis

 (4)
Tööinspektsioon: autokooli esmaabikoolitusest töökohal küll ei piisa
Miss Raplamaa G4S koolitusel
EsmaabikoolitusFoto: Ilmar Saabas

Mul on mure tööandjaga, kes ei paku mulle võimalust osaleda esmaabikoolitusel, kuigi ameti eeskiri seda nõuab. Nimelt töötan spordikeskuses, kus on esmaabi andmine paratamatult vajalik, sest õnnetusi juhtub tihti. Tööandja aga ei ole nõus kollektiivi koolitama ning otsib pidevalt uusi vabandusi, miks seda edasi lükata. See on kestnud juba väga pikalt.

Tööandja väidab, et autokooli läbinutel pole koolitust üldse vaja, kuigi tean, et seal ei käsitleta kõiki teemasid, näiteks elektriõnnetusi. Ma pean ju suutma kannatanut kiirabi kohalejõudmiseni elus hoida.

Kuna rääkimine ei aita, siis tunnen huvi, kas Eestis on ka asutusi, kes kontrollivad, et töötajatel oleks esmaabikoolitused läbitud?

Vastab tööinspektsiooni ennetus- ja õigusosakonna töökeskkonna konsultant Piret Kaljula:

Esmaabiandja väljaõppekursuse aluseks on Eesti Punase Risti 16-tunnine õppekava, ehk et väljaõpe ei saa olla lühem kui 16 tundi. Iga kolme aasta järel tuleb läbida täiendõppekursus minimaalse kestusega kuus tundi. Esmaabiandja väljaõpet ja täiendõpet võivad läbi viia sotsiaalministeeriumis registreeritud koolitusasutused.

Esmaabiandja õppekava erineb mootorsõidukijuhi esmaabikoolituse õppekavast, kust puuduvad teemad nagu näiteks uppunu elustamine, elustamine elektriga seotud õnnetuste ja südameinfarktide korral ning mürgistuste ja söövituste puhul.

Seotud lood:

Ettevõttes esmaabiandjana tegutsev töötaja peab kindlasti oskama anda esmaabi elektritraumade korral, kuna elekter esineb praktiliselt kõigis töökohtades. Samuti on oluline, et esmaabiandja oskaks anda esmaabi söövituste ja mürgistuste korral, kui ettevõttes kasutatakse kemikaale, näiteks tualettide pesemiseks.

Järelevalvet töötervishoiu ja tööohutuse nõuete täitmise üle, sealhulgas esmaabivahendite olemasolu ja esmaabiandjate määramise ja neile vajaliku väljaõppe ja täiendõppe korraldamise üle teostab tööinspektsioon. Juhul kui tööandja, hoolimata sellest, et töötajad on tema tegevusetusele tähelepanu pööranud, probleemi ei lahenda, võite saata vihje tööinspektsioonile.

Vihjeid töökeskkonna ja töösuhetega seotud õigusrikkumiste kohta saate edastada e-postile vihje@ti.ee. Vihje edastamisel palume kirjeldada rikkumise asjaolusid, aega ja kohta ning võimalusel edastage isikute ja ettevõtete andmed. Vihje võib esitada anonüümselt. Võimalusel paluksime siiski ka kontaktandmeid, et saaksime vajadusel vihje üksikasju täpsustada. Vihje andja andmeid kolmandale osapoolele ei avalikustata.

Hea lugeja, kas oled töökohal sarnaste probleemidega kokku puutunud? Jaga oma kogemusi aadressil rahvahaal@delfi.ee !

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare