Saada meile lugu, pilt või video siit!

Rahva hääl on rahvaajakirjandus – seda kõige paremas ja sügavamas tähenduses! Siia saavad kirjutada ja oma pilte/videosid saata kõik, kel teistega midagi jagada.

Soomlaste andmetel on eestlased "puuarmastajad" – on see tõesti tõsi?

 (38)

Orissaare tamm, Euroopa aasta puu
Orissaare tamm, Euroopa aasta puuFoto: Irina Mägi

"Erinevates Soome veebiportaalides levis mõned päevad tagasi uudis pealkirjaga "Tätä et tainnut tietää Virosta!" ehk maakeeli "Seda ei pruukinud sa Eesti kohta teada!". Artikkel põhineb Jussi-Pekka Aukia ja Peep Ehasalu raamatul "100 ainulaadset põhjust külastada Eestit", mis sisaldab vahvaid fakte näiteks meie e-riigi ja vanalinna kohta. Loo lõpus nimetatakse eestlasi puuarmastajateks," teatab lugeja.

"Täpsemalt lõpeb Eesti ja eestlaste kohta käivate põnevate faktide nimekiri väitega, et kuigi usklikuks peab end ainult 14 protsenti rahvast, usub tervelt 69 protsenti eestlastest, et puudel on hinged. Niisugune väide tuli mulle üllatusena, sest minu teada oleme väga kainelt ja realistlikult mõtlev rahvas. Kas tõesti on peaaegu 70 protsenti meist tegelikult teatud mõttes maausulised ehk "puuarmastajad", nagu soomlased kirjutavad?" tahab kirjasaatja teada.

Hea lugeja, jaga oma mõtteid aadressil rahvahaal@delfi.ee või kommentaariumis!

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare