Saada meile lugu, pilt või video siit!

Rahva hääl on rahvaajakirjandus – seda kõige paremas ja sügavamas tähenduses! Siia saavad kirjutada ja oma pilte/videosid saata kõik, kel teistega midagi jagada.

Soomes 8 aastat elanud eestlane: lihttöölised on hüved endale välja võidelnud ja ametiühingud seisavad nende eest!

 (23)

Soomes 8 aastat elanud eestlane: lihttöölised on hüved endale välja võidelnud ja ametiühingud seisavad nende eest!
Foto: Eero Vabamägi

Olen Soomes olnud umbes kaheksa aastat. Olen töötanud kahes suuremas firmas Soomes, nüüd töötan Meyeri tehases. Töökaaslased on kõik soomlased ja enamik on väga sõbralikud ja toredad inimesed.

Töödejuhatajad ja ka väga kõrged juhid suhtlevad palju lihttöölistega, kuigi eks seda kommunikatsiooni võiks alati rohkem olla nii suures ettevõttes. Uuemad töölised enamasti palka väga palju ei saa (räägin keevitajatest/torumeestest tms), kõigub ehk 1500-1800 ringis ilma ületundideta.

Ületunde tuleb aeg-ajalt ja näiteks nädalavahetuse eest saab nädala palga. See-eest on palju lisaboonuseid, nagu näiteks töökoha haigekassa, oma tervisepunkt ja arstid töö juures iga päev, massööri juures saab tublisti käia aasta jooksul (ja seda kusjuures töö ajast). Miks lihttöölisi Eestis nii ei kohelda?

Soomes on lihttöölised selle kõik endale välja võidelnud. Näiteks nagu ametiühingud. Eestis peaksid kõik nii öelda tavalist tööd tegevad inimesed kokku tulema ja endale paremaid tingimusi nõudma. Praegugi üritab valitsus just lihtklassilt hüvesid lõigata ja ametiühingud võtavad ette suuri samme, et valitsus oma tahtmist ei saaks. Ise olen vahel mõlgutanud mõtteid, et võiks Eestisse tagasi tulla. Hirmutav on muidugi see, et kuidas see välja näeks.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare