Saada meile lugu, pilt või video siit!

Rahva hääl on rahvaajakirjandus – seda kõige paremas ja sügavamas tähenduses! Siia saavad kirjutada ja oma pilte/videosid saata kõik, kel teistega midagi jagada.

Poolteist aastat tööta: 20 aastat töökogemust ei loe, tööle võetakse ainult särasilmsed 25-aastased noored

 (55)

Töö- ja karjäärimess Kultuurikatlas
Töö- ja karjäärimess Kultuurikatlas, foto on illustratiivneFoto: Hendrik Osula

Järjekordne Delfi lugeja jagab meiega tööle kandideerija tegelikke muresid. Tema sõnul ei loe tihtipeale tööandajale ka see, kas ja kui suur on sinu eelnev töökogemus.

Mul on pikaajaline töökogemus raamatupidajana, selja taga on 20 aastat. Mul pole aga vastavat sellealast kõrgharidust. Pearaamatupidaja alluvuses ma enam tööd ei saa. Nõudmised on nii kõrgele aetud, et polegi enam mõtet raamatupidaja ametikohale kandideerida, CV visatakse noore personalijuhi poolt lugemata kõrvale. Oled vana, kollektiivi on vaja ju 25-aastast särasilma. Sinu 20 aastane raamatupidaja kogemus ei maksa mitte midagi!

Praegu kandideerin tavalise klienditeenindaja või müügiassistendi kohtadele, aga tööle ikka ei saa, sest pole müügikogemust. Aga kuidas ma saan selle kogemuse? Nuta või naera, aga pooleteise aasta jooksul tööle pole saanud! Kusjuures mõned töökohad, kuhu kandideerinud olen, on juba taas vabanenud.

Mine Maximasse kassapidajaks, palun väga, miinimumpalga eest pead jaksama naeratada ka veel. Olen igatepidi tubli töötaja, aga näe, tööle enam ei kõlba. Nii väga tahaks tööle! Elan maakohas ja siin on üldse vähe valikuid. Ei teagi enam, mida teha.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare