Saada meile lugu, pilt või video siit!

Rahva hääl on rahvaajakirjandus – seda kõige paremas ja sügavamas tähenduses! Siia saavad kirjutada ja oma pilte/videosid saata kõik, kel teistega midagi jagada.

Politsei selgitab, miks võttis Tallinnas sündmuskohale jõudmine aega seitse tundi

 (125)
Politseipildid
Foto on illustratiivneFoto: Andres Putting

Delfi Rahva hääleni jõudis Facebooki kaudu lugu sellest, kuidas 27. oktoobri õhtul sõitis üks purjus veokijuht Tallinnas Paldiski maanteel sõiduauto küljest peegli maha. Õnnetus ise polnudki eriti märkimisväärne, küll aga tõik, et see toimus kell 18.30, kuid kohe sündmuskohale kutsutud politsei jõudis pärale alles kell 1.30 öösel ehk teisisõnu seitse tundi hiljem.

Uurisime politsei käest, miks pidid õnnetusse sattunud inimesed seitse tundi tee ääres ootama ja kas nõnda pikk ootaeg on tänapäeval tavapärane.

Selgitab Põhja prefektuuri avariiteenistuse vanem Tanel Pajumaa:

"On täiesti arusaadav, et 7-tunnine ooteaeg tekitab küsimusi. Vabandame pika ooteaja pärast. Sellistele väljakutsetele, kus inimeste elu ja tervis on ohus, reageerib politsei koheselt. Ka ainult varalise kahjuga liiklusõnnetuste puhul, kus vigastatuid ega hukkunuid ei ole, püüame loomulikult jõuda kohale võimalikult kiiresti, kuid alati ei ole vabu ressursse, kes saaksid koheselt reageerida.

27. oktoobril 07.30-st kuni 28. oktoobri 04.00-ni reageeris avariiteenistus kokku 29 liiklusõnnetuse teatele, millest kümnel juhul alustati menetlust. Just väljakutsete suure arvu tõttu jõudis avariiteenistus kõnealusele sündmuskohale alles seitse tundi hiljem. Sedavõrd pikk ooteaeg on siiski erandlik ning tingitud lihtsalt mitmete asjade kokkulangemisest," kinnitab Pajumaa.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare