Saada meile lugu, pilt või video siit!

Rahva hääl on rahvaajakirjandus – seda kõige paremas ja sügavamas tähenduses! Siia saavad kirjutada ja oma pilte/videosid saata kõik, kel teistega midagi jagada.

Noored tütarlapsed, kus on teie eneseväärikus?

 (114)

Noored tütarlapsed, kus on teie eneseväärikus?
Foto: Ester Vaitmaa

Minuga juhtub üsna harva eriskummalisi asju. Tänane kogemus ajab aga ka mitmeid tunde hiljem meenutades vastikus- ja õudusvärinad peale.

Elan mõned kilomeetrid linnast väljas ning kasutan peamise liiklusvahendina maaliinibussi. Nii ka täna. Jõudsin varem bussipeatusesse, kus ees ootamas juba kaks noort, pealevaadates umbes 16-aastast tütarlast ning mees, keda pidasin alguses nende isaks. Lähemale jõudnud, vaatasin kaugusesse ning mõlgutasin omi mõtteid, kuni kõrvulukustav kisa mu maa peale tõi. Tüdrukud jooksid minu poole, kisades „Pervert! Pervert!” Minuni jõudes uurisid tüdrukud, millal buss läheb ja kui palju pilet maksab.

Hetk hiljem tundsin, et keegi võtab selja tagant mu käest kinni, tegu oli purjus vanamehega, kes bussipaviljonist vahepeal välja oli tulnud. Ehmunult palusin tal oma käe minu küljest koristada. Tüdrukud seletasid, et tegu on perverdiga ning jäid minu juurde seisma ja omavahel lobisema. Läks natuke aega mööda, kui minu käest uuesti kinni võeti. Seekord ähvardasin politsei kutsuda, kui mind lahti ei lasta ja tüdrukuid rahule ei jäeta – tegu on noorte tüdrukutega, kes võiksid vanameestele lapselapse eest olla.  Neiud seletasid, et on nendega juba kaks tundi bussipeatuses olnud ja alles viimaks andsid vanamehed neile raha. Sel hetkel ei tahtnud ma teada, MIDA tüdrukud tegid selleks, et raha saada.

Selgus aga, et neiud minu abi ei vajanudki, sest hetk hiljem olid nad vanameeste juures, käsi ümber. Õudusega vaatasin, kuidas üks neidudest ühe mehe taskust suitsupaki võttis, oma rinnahoidja vahele pani ning minema jooksis. Mees ei jätnud asja nii ning ajas tütarlast mööda maanteed taga, hoolimata mööda sõitvatest autodest. Kilgates viskas üks tüdrukutest suitsupaki teisele ja nii kestis tsirkus senikaua, kuni mõlemad kätte saadi ja neist kinni hoiti. Üks tüdrukutest karjus solvunult, et tema nüüd meestega küll sauna ei lähe, kui nood nii teevad. Viimaks panid neiud plärud ette ja jäid bussi ootama. Olin toimuvast keeletu.

Loe veel

Bussi peale jõudes, oli mul „õnn” tütarlaste ees istuda. Näis, et neidudel puudub kodune kasvatus täielikult: üle bussi karjuti ebameeldivusi teiste kaasreisijate suunas ning oldi lärmakad ja ebameeldivad. Kuna nende kõrval istus noormees, otsustasid tütarlapsed tutvust sobitada. Asi läks lausa nii kaugele, et üks tüdrukutest avas poisi spordikoti luku ja hakkas seal sobrama. Leidnud viinapudeli, mida poiss väitis kasutavat millegi puhastamiseks, küsis neiu, kas lonksu ka võtta võib. Luba ootamata kulistati viina ning uuriti kotis olevat edasi. Kogu sõit piirnes sellega, et tüdrukud jooksid bussijaamas bussist välja, käes kotist saadud viinapudel ja poisi lõhnaõli. Arvan, et nagu mina, nii ei näinud ka noormees neid tütarlapsi enam. Olin hämmeldunud ning tõsises šokis.

Olgugi, et selline nähtus pole mul esmakordne, on tagasi mõelda siiski õõvastav. Bussijaamas liikudes võib näha nimelt nii mõndagi... Kord juhtusin peale tütarlastele, kel vanust ehk 16, kuid kes istusid süles mitmeid päevi pesemata purjus vanameestel, jagades nendega viinapudelit ja suitsu. Arvatavasti polnud neidudel üldse nii õõvastav neile vanameestele musi teha kui minul ja teistel inimestel seda pealt vaadata.

Sellised juhtumid tekitavad mu peas kümneid küsimusi. Miks nii tehakse, kus on nende laste vanemad ja kodune kasvatus ning kas neil eneseväärikust üldse pole? Kuidas on võimalik, et nii noored, pealtnäha korralikud tüdrukud, sellisele teele satuvad? Kus on vanemad, kes õpetavad, kuidas käituda, mida teha ja mida mitte? Kas nad üldse teavad, millega nende võsukesed tegelevad? Mille järgi neil neidudel vajadus on – alkohol, suits, elunälg? Küsimusi on liiga palju ja juhtunu on minu jaoks liiga õudne.

Leian, et vanemad võiksid oma noortele, tulevastele emadele, õpetada, et end ei tohi lasta ära kasutada. Selge, et noortel tuleb mõned vead ise ära teha, et kogemusi saada, aga kas need kogemused peavad sellised olema? Eneseväärikus peab ju igal noorel tütarlapsel olemas olema. Ja kui noor ise seda ei taipa, siis tuleks talle ju ometi seletada, et enda väärtust peab teadma ning igast asjast ei tohi lasta end pimestada.

Lapsevanemad, märgake oma last! Uurige, millega nad tegelevad ja kus käivad. Tahaksin väga loota, et sellistele juhtumitele enam tunnistajaks olema ei peaks.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare

RAHVA HÄÄLE TOP

Viimased uudised