Saada meile lugu, pilt või video siit!

Rahva hääl on rahvaajakirjandus – seda kõige paremas ja sügavamas tähenduses! Siia saavad kirjutada ja oma pilte/videosid saata kõik, kel teistega midagi jagada.

Noor töötu: kuidas praktiseerida Ida-Virumaal vene keelt, kui sulle võimalust ei anta?

 (28)
Depressioon
Foto on illustratiivneFoto: Anni Õnneleid

Oma loo räägib noor, kes on olnud samuti pikemat aega töötu.

2010. aastal lõpetasin majanduslanguse ajal ametikooli IT/laomajanduse erialal. Ida-Virumaal oli väga raske tööd saada: puudus töökogemus, ei oska vene keelt (kuigi koolis oli vene keel 5, kuid iga keel vajab praktikat). Kuidas sa seda aga saad praktiseerida, kui sulle ei anta võimalust?

2012 ja 2014 aasta sain emaks. Teine laps sündis raske puudega, käime Tartu Lastekliiniku vahet, ootamas on teine operatsioon. Elan oma perega oma ema juures, kellel on kopsud haiged, kasutab hapnikuaparaati. Ema on 90% töövõimetu, nii et praegu mujale kolida on võimatu, kuna ema soovib oma kodus olla ja mina ei saa teda üksi jätta.

Kui väiksema lapse tervis paraneb, siis plaanin minna uuesti õppima ning ka vene keelt, kuna olen tööturult väga kaua eemal olnud. Õnneks on mu kõrval abikaasa ja siiamaani oleme hakkama saanud. Loodan et ehk tuleb tööõnn ka minu õuele, sest kodus olemine nelja seina vahel pole mingi meelakkumine.

Loo autor on toimetusele teada.

Kui ka sina oled noor ja töötu, siis jaga oma lugu meiega aadressil rahvahaal@delfi.ee!

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare