Saada meile lugu, pilt või video siit!

Rahva hääl on rahvaajakirjandus – seda kõige paremas ja sügavamas tähenduses! Siia saavad kirjutada ja oma pilte/videosid saata kõik, kel teistega midagi jagada.

Nii maa- kui ka linnaelul on plusse ja miinuseid

 (5)

Nii maa- kui ka linnaelul on plusse ja miinuseid
Foto: Karin Kaljuläte

Paljud vaidlevad, kas linnaelu on parem kui maaelu, või vastupidi, aga mõlemal on nii plusse ja miinuseid.

Elades suviti maal ning ülejäänutel aastaaegadel linnas, oskan nimetada nii mõndagi miinust ja plussi.

Kõige suurem miinus maaelu juures ja samal ajal ka pluss linnaelus - linnas saab kõik vajalikud toiduained ja riided kätte lühikest maad läbides, kuid maal pole enamasti toidu- või riidepoodi käepärast. Tihti märgatakse kodudes, et piim on otsa saanud ja linnas elavatel inimestel on siis väga kerge - välisriided selga ja võib ka jalutades minna lähima poe juurde, kuid maal on asi natukene keerulisem. 

Paljude noorte jaoks on miinuseks maaelus see, et paljud sõbrad/koolikaaslased elavad linnas ning midagi koos ettevõtmiseks on vaja planeerida, millega sinna saada ja kuna on võimalik tagasi tulla. Sageli ei saada olla väga kaua väljas, sest bussid ei käi alati iga tunni aja pärast, eriti nädalavahetustel.

Pluss maaelus ja miinus linnaelus - maaelu on palju tervislikum! Kui linnaõhk on täis heitgaase ja palju teisi mürgiseid aineid, siis maal pole tavaliselt asi nii hull ja, oleneb kohast, saab minna loodusesse, kus on palju vaiksem ja rahulikum kui kesklinna pargis. Maal olles saavad inimesed enamasti ka targemaks kui linnas, sest maal tegeletakse füüsiliste töödega(nt umbrohu kitkumine - õpitakse taimi ja umbrohtu) ja linnas vabal ajal ollakse arvutis või käiakse mööda kaubanduskeskusi.

Ise eelistan praegust vahekorda, kus olen nii maal kui ka linnas, sest nii saab suvel mõnusalt akusid laadida ja talvel-kevadel-sügisel linnas ringi tuuritada.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare