Saada meile lugu, pilt või video siit!

Rahva hääl on rahvaajakirjandus – seda kõige paremas ja sügavamas tähenduses! Siia saavad kirjutada ja oma pilte/videosid saata kõik, kel teistega midagi jagada.

Mind häirib tank, mille toru on suunatud Eestimaa poole

 (137)
Mind häirib tank, mille toru on suunatud Eestimaa poole

Narvast Narva-Jõesuu suunas sõites häirib mind tank, mille toru on suunatud Eestimaa poole.

Sõitsin saabuva pimedusega võidu Narva jõe kallast pidi, kus on meie suur idanaaber lausa kiviviske kaugusel. Jõgi voolas oma igapäevast rada ja hilissügisene tuul pillutas vastu tuuleklaasi krõbisevaid lumehelbeid. Jälle esimene lumi. Korraga tekib tunne, et paari raagus puu varjus on  midagi vägagi ebameeldivat ja häirivat.

Tank -  mälestussammas. Tanki toru suunatud Eestimaa poole, küljel ilutsemas punane viisnurk. Okupatsiooni muuseumis oleks see mõjunud teisiti, aga jõe kaldal, vaevalt paarsada meetrit Suurest Naabrist? See mõjub igatahes ängistavalt.

Ajalugu ei saa muuta, seda saab ainult erinevalt mõista, aga ikkagi peaks see masin olema kusagil mujal, teiste ajaloo objektide juures.

Veelgi arusaamatum minu jaoks on see, et noorpaarid käivad pulmapäeval ja seovad tankitoru külge lindikesi oma õnne märgiks. Kuidas küll saab raudne, külm sõjamasin olla armastuse, truuduse ja õnne sümbol?

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare