Saada meile lugu, pilt või video siit!

Rahva hääl on rahvaajakirjandus – seda kõige paremas ja sügavamas tähenduses! Siia saavad kirjutada ja oma pilte/videosid saata kõik, kel teistega midagi jagada.

Milleks piiratakse asutuste lahtiolekuaegu?

 (45)

Milleks piiratakse asutuste lahtiolekuaegu?
MaapoodLugeja foto

24. juulil esitas "Suvereporter" televaatajatele küsimuse, et kas meil peaks seadusega kaupluste avatud olemise aega lühendama. Miks on üldse vaja teenindusasutuste lahtiolekuaegu piirata? Mida pikemalt kauplused ja teised teenindusasutused avatud on, seda parem klientidele.

Vanal ajal oli kombeks riiklikel pühadel kauplused sulgeda ja siis pidi rahvas eelnevalt hulga toitu ostma, et pühade ajal toitu jätkuks.

Maal on näiteks postkontor avatud argipäeviti kell 08.00 - 14.00. Selline teenindusaeg on mõeldud ilmselt eelkõige pensionäridele, sest töötav inimene sellisel ajal postkontorisse minna ei saa.

Kui linnades on suuremad kauplused avatud kella 22.00-ni, siis maal suletakse kauplused kell 19.00.

Arusaamatuks jääb ka see, et miks lubab seadus alkohoolsete jookide müüki alates kella 10.00-st, kui kauplus avatakse kell 09.00.

Mida annab see üks tund alkohoolsete jookide müügi puhul?

Veelgi tobedam on see, et alkoholi otsmise puhul küsitakse dokumenti ka 30-aastaste inimeste käest. Miks peab täiskasvanud inimene tõendama, et ta täiskasvanu on?

"Suvereporteri" küsitluse tulemus oli 50-50 ehk pooled vastajad pooldasid kaupluste lahtiolekuaja lühendamist ja pooled mitte. Miks on nii paljud inimesed piiramise poolt?

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare