Saada meile lugu, pilt või video siit!

Rahva hääl on rahvaajakirjandus – seda kõige paremas ja sügavamas tähenduses! Siia saavad kirjutada ja oma pilte/videosid saata kõik, kel teistega midagi jagada.

Lugeja reaktsioon kirjale "Miks on Eesti mehel vaja end kord nädalas purju juua?"

 (41)
superalko pood
Foto on illustratiivneFoto: Taavi Sepp

Et asi oleks selge, siis minul seisab kaks ja pool aastat tagasi ostetud õllekast avamata kujul toanurgas ning kuus kuud tagasi turismireisilt toodud kuuspakk vedeleb külmikus. Eelmise aasta jooksul tarbisin alkoholi umbes kümme kokteili ja kümme 330 ml pudelit õlut. Seega võiks ju arvata, et antud artikkel ei käi minu pihta.

Ometi olen ma praeguse valitsuse lühinägeliku ja rumala poliitika peale väga pahane. Kirjutasin alguses "meie valitsuse", aga muutsin selle ära, sest tegemist pole minu valitsusega.

Ka artikli autor nendib, et Läti piiril toimub hüsteeria ning alkoholi kokkuost meeletutes kogustes, seega vähenenud pole mitte joomine, vaid lihtsalt kohaliku alkoholi müüginumbrid. Tegelikkus aga valitsust ei huvita.

Väide, et alkoholiaktsiisi tõstmine vähendab alkoholismi, on lasteaialapse tasemel väide. Alkoholism on haigus ja seda pole võimalik ravida aktsiisiga.

Ainus asi, mida see lohakas alkoholipoliitika teeb, on turismisektori hävitamine. Soome alkoturist enam Eestit ei külasta. Ka inglise poissmehed ei käinud siin meie kliima tõttu.

Need inimesed, kes ei tule enam odavat alkoholi ostma, ei osta ka laevapileteid, ei külasta kohalikke poode ega restorane, ei ööbi hotellides ega käi ööklubides.

Jah – odav alkohol ei ole võib-olla maailma kõige meeldivam asi, millega Eestisse turiste meelitada, aga siiani see töötas ja alternatiive ei paista. Kui keegi nüüd sellepärast töötuks jääb, siis valitsusel on sellest kama, sest nende palk jookseb edasi.

Valitsus mitte ainult ei sülitanud vanasse kaevu, enne kui uus valmis sai, vaid nad lükkasid selle kinni ja betoneerisid ära, ilma et oleks isegi välja mõelnud, kuhu uus kaev ehitada!

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare