Saada meile lugu, pilt või video siit!

Rahva hääl on rahvaajakirjandus – seda kõige paremas ja sügavamas tähenduses! Siia saavad kirjutada ja oma pilte/videosid saata kõik, kel teistega midagi jagada.

Lugeja: olen siin sündinud ja räägin eesti keelt sama hästi kui vene keelt – kas "eestivenelaseks" teeb mind nimi?

 (163)

Pass
Foto on illustratiivneFoto: Ilmar Saabas

Venelaste negatiivset suhtumist põhjustab keskmine eestlane ise. Kõigepealt: mis asi on eestivenelane? Mina sündisin siia riiki aastal 1981. See on mu kodumaa. Kui minu vanemad sündisid ja noortena siia elama kolisid, oli kõik üks suur Nõukogude Liit, üks suur riik. Mina ja mu vennad-õed sündisime juba siin, küll veel nõukogude ajal, aga see koht on meie kodumaa sama palju kui tavalisel eestlasel.

Aga ei, ikka käib pidev diskrimineerimine: sa oled venelane, sisserännanu. Kes on sündinud eestlaste perekonda, saab igal pool eelisõiguse, olgu see siis kärjäär või miski muu, juba ainuüksi nime kõla pärast, mis siis, et ma räägin samaväärselt nii eesti, vene kui ka mõnda muud keelt.

Meie oma perega oleme alati pidanud tõestama, et me oleme piisavalt eestimeelsed, tegema kodakondsuseksameid, keeleteste ja muid asju. Ja ikka ei piisa. Olen vabatahtlikult läbinud ajateenistuse ja pärast seda kohe ka kahel välismissioonil käinud. Samas on meil olnud ministreid, kes pole ajateenistuses käinudki, ka kaitseministreid.

Nüüd elab suur hulk eestlasi Soomes ja ka eestlaste lapsi sünnib sinna. On tuttav olukord? Jah, sama, mis minul, aga läbi eestlaste silmade on see millegipärast teistsugune – seal Soomes eestlane nagu ei olekski sisserännnanu, nagu mu vanemad omal ajal olid...

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare