Saada meile lugu, pilt või video siit!

Rahva hääl on rahvaajakirjandus – seda kõige paremas ja sügavamas tähenduses! Siia saavad kirjutada ja oma pilte/videosid saata kõik, kel teistega midagi jagada.

Lugeja: miks Keskerakond enam lihavõttepühadele vaba päeva lisada ei taha?

 (43)

Ootame koolivaheaega
Foto on illustratiivneFoto: Tanel Meos

Minu mäletamist mööda tegi just Keskerakond kunagi ettepaneku, et ülestõusmispühade esmaspäev vōiks olla vaba. Miks nad nüüd eesotsas olles seda pakkumist enam ei tee?

Paljudes riikides on nüüd pikad pühad: neljapäevast esmaspäevani kokku viis vaba päeva. Eestis aga muudkui töö ja töö. Pühade kõige tähtsam osa on ju ikkagi vaba aeg, kui aus olla. Selleks, et pühi pidada, peab aega olema. Inimesed vajavad aeg-ajalt lihtsalt puhkust.

Pensionieani ei jaksa keegi enam töötada, nii et kogutud pensioniraha jääb ka lõpuks saamata. Eluaja jooksul ei raatsita ka puhkepäevi anda. Kinkige inimestele ometi see üks vaba päev juurde!

Sellest pole vist mõtet rääkidagi, et igal aastal langeb mitu püha vabadele päevadele ja ei saa neidki pühi pidada. Ma ei näe millegipärast, et majandus kogu meie töökuse tõttu õitseks. Kurb.

Mida arvad sina? Kas ja kuidas peaks vabad päevad paremini reguleeritud olema? Kuidas olla mõistev tööandja? Kuidas on pühade eel ja ajal töötamisega sinu töökohas? Jaga oma mõtteid ja arvamust aadressil rahvahaal@delfi.ee!

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare