Saada meile lugu, pilt või video siit!

Rahva hääl on rahvaajakirjandus – seda kõige paremas ja sügavamas tähenduses! Siia saavad kirjutada ja oma pilte/videosid saata kõik, kel teistega midagi jagada.

Lugeja: liikluse takistamine ei muuda seda ohutumaks – rullnokk kihutab kas või teiselt poolt ohutussaart

 (24)
Lugeja: liikluse takistamine ei muuda seda ohutumaks – rullnokk kihutab kas või teiselt poolt ohutussaart
Foto on illustratiivneFoto: Arno Mikkor

Viimastel aastatel on meie maanteeamet ehitanud palju ringteid ja ohutussaari, paigaldanud omajagu kiiruspiirangu märke ja teinud muudki liiklust takistavat. Põhjenduseks tuuakse alati liiklusohutus.

Umbes kuu aega tagasi hakkas internetis levima Türi-Allikul pardakaameraga üles võetud video, kus juht sooritab täpselt ülekäigurajal möödasõidu kahest autost ja ajab seejuures peaaegu alla lapsevankriga teed ületava naise. Hiljem sai lehest lugeda, et see juht sai 400 eurot trahvi.

Seal oli ohutussaar ja kiiruspiirang 50 km/h. Need teda ei takistanud.

Igasugused takistused ja piirangud, mida maanteeamet meie teedele organiseerib, üksnes ärritavad korralikku liiklejat, kes ei saa enam mööda sirget teed ega laugeid kurve liikuda rahulikult ja sujuvalt.

Rullnokad seevastu kihutavad ikka kõigist mööda, kas või vasakult poolt ohutussaart. Sellised möödasõidud hoiaks ära võib-olla ainult see, kui kogu autoliiklus antud teel ära keelata. Teisest hiljuti ilmunud videost selgus, et neid ei peata isegi raudteeülesõidu tõkkepuu.

Millal me ükskord tunnistame, et liikluse takistamine ei tee seda ohutumaks? Vaja on rohkem politseid! Praegu liiklusjärelevalve praktiliselt puudub. Ringteede ehitamise ja kiiruspiirangute langetamise asemel oleks vaja riigi peale ööpäevaringselt vähemalt 30 lisapatrulli.

Ebaloogilised ja ebavajalikud takistused liikluses lihtsalt raiskavad raha.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare