Saada meile lugu, pilt või video siit!

Rahva hääl on rahvaajakirjandus – seda kõige paremas ja sügavamas tähenduses! Siia saavad kirjutada ja oma pilte/videosid saata kõik, kel teistega midagi jagada.

Lugeja: laps tuli koolist koju ja ütles, et me saame varsti kõik surma!

 (179)

2390575
T-72 KaliningradisFoto: Igor Zarembo, RIA Novosti

"Ühes Viljandimaa koolis külvas õpetaja lastes paanikat seoses päevakorral oleva kolmanda maailmasõja võimalikkusega. Minu laps tuli eile koolist koju ja oli ääretult mures ja hirmul, öeldes, et me saame varsti kõik surma," kirjutab lapsevanem Viljandimaalt.

"Õpetaja olevat klassis lastele rääkinud, et Venemaa lubas varsti kõikidesse väiksematesse Euroopa Liidu riikidesse kõige suuremad tuumapommid panna ja need siis õhku lasta ja et enam meil pääsu pole. Seetõttu Ameerika president olevatki siin käinud, et eestlasi sõjaks ette valmistada.

Minu imestus oli suur, et haritud pedagoog lastele seda olukorda nii kirjeldab. Mul oli tükk tegemist, et laps maha rahustada ja talle selgeks teha, et päris nii hull see asi ka ei ole. Milleks rääkida õpilastele sellist juttu ja veel sellises kontekstis?" küsib lugeja.

Hea lugeja, kuidas oled sina praegu maailmas toimuvaid tormilisi sündmusi oma lastele seletanud ja kuidas arvad, et oleks õige seda teha? Kirjuta aadressil rahvahaal@delfi.ee või võta sõna kommentaariumis!

Samal teemal on portaalis Pere ja laps ilmunud lood "Ka lapsed kuulevad uudistest, et käimas on relvakonfliktid" ning "Kuidas oma lapsega Ukraina teemal rääkida".

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare