Saada meile lugu, pilt või video siit!

Rahva hääl on rahvaajakirjandus – seda kõige paremas ja sügavamas tähenduses! Siia saavad kirjutada ja oma pilte/videosid saata kõik, kel teistega midagi jagada.

Lugeja küsib, transpordiamet vastab: kuidas ma QR-koodiga pileti registreerin, kui valideerija puudub?

 (1)

Validaator
ValidaatorFoto: Meisi Volt

"Ostsin endale QR-koodiga loetava bussipileti, aga Kadrioru kandist linna poole sõites ühes bussis seda esimese ukse juures olevat QR validaatorit ei olnud. Kuidas ma siis tõestan, et mul pilet olemas, aga ei saa valideerida," tekkis Delfi lugejal küsimus.

Tallinna Transpordiameti Piletisüsteemi juhtivspetsialist Tiit Laiksoo sõnul telliti riigihankega uued validaatorid 600-le sõidukile (bussid+trollid+trammid). Kuna sõidukite arv on vahepealsel perioodil kasvanud ja on tänaseks päevaks on transpordivahendid üle 600, telliti validaatoreid juurde.

"Tänase seisuga puuduvad uued validaatorid 14-l bussil. Hea uudis on see, et uued validaatorid jõudsid juba tehasest kohale ja paigaldamine algab lähipäevil," sõnas Laiksoo Delfile.

Uued validaatorid, mis omavad optilist koodilugejat, asuvad kõigis sõidukites esiuste juures. Valideerimata pilet reeglina ei kehti. Kui inimesel on QR-pilet ja sõidukis puudub QR-lugeja, on sõit talle tasuta.

QR-pilet lisandus Tallinna ühistranspordi piletitoodete hulka alates 1.märtsist ja selleks kuupäevaks olid 600 sõidukit uute validaatoritega varustatud. Kõigile teistele peaksid nad paigaldatud saama aprillikuu esimeses pooles.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare