Saada meile lugu, pilt või video siit!

Rahva hääl on rahvaajakirjandus – seda kõige paremas ja sügavamas tähenduses! Siia saavad kirjutada ja oma pilte/videosid saata kõik, kel teistega midagi jagada.

Lugeja: kui lihttöölised ei peaks madalate palkade tõttu korraga mitut tööd tegema, siis töötajaid ei jätkukski

 (38)
foto-213
Foto on illustratiivneFoto: Ester Vaitmaa

On keeruline elada õnnelikku elu, kui meie ümber on palju õnnetuid inimesi. Ma pean silmas seda, et puutume peaaegu kõik igapäevaselt kokku näiteks kassapidajatega ja ka teiste töötajatega, kes saavad nii väikest palka, et peavad inimväärseks toimetulekuks rügama mitmel töökohal. Ja siis on paljud veel häiritud, et nad meid liiga aeglaselt teenindavad.

Kas meie lihttööliste palgad ja töötingimused võimaldavad neil olla õnnelik ja teha kvaliteetset tööd? Kohati tundub, et töötasusid hoitakse nii madalal selleks, et inimesed oleksid sunnitud töötama mitmel ametikohal – muidu lihtsalt ei jätkuks töötajaid. See on inimeste lihtlabane ärakasutamine.

Paljud töötajad ei oska enda eest seista ning satuvad olukorda, kus igapäevaelu ilmestavad hirm ja stress. See aga mõjutab omakorda meie kõigi elu, sest sellised inimesed taasloovad enda ümber õnnetust.

Eestis on ületöötamist alati takka kiidetud. Praegugi saavad kiita need, kes väikese raha eest palju töötavad. Vahel antakse neile tänukirju või kutsutakse kord aastas toimuvale tänuüritusele. See aga ei kompenseeri inimlikku töötasu.

Ettevõtjatel peab olema vastutus ühiskonna ees ja nad ei peaks soodustama ületöötamist ega ka töötamist sandikopikate eest. Iga palgatõus, ka väike, on edasiminek.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare