Saada meile lugu, pilt või video siit!

Rahva hääl on rahvaajakirjandus – seda kõige paremas ja sügavamas tähenduses! Siia saavad kirjutada ja oma pilte/videosid saata kõik, kel teistega midagi jagada.

Lugeja: kas linnud ikka saavad aru, et on veebruari algus, või hakkavadki nad juba pesa punuma?

 (3)
Mürakeeld
Linde manitsev siltFoto: Andres Putting

Viimastel aastatel ei ole varakevaded ega talvedki olnud kuigi ootuspäraste ilmadega. Mõnikord püsib talv soe kevadeni ja pöördub siis järsku teravkülmaks. Või siis pigem isegi külmad ja soojad ilmad vahelduvad ning saabuv kevad taandub tõsise talve ees. Sel aastal on pärast tõsiseltvõetavaid külmakraade saabunud veebruaris järsku kevad.

Hingasin kergendatult, kui ilmad mahenesid, kuid sooja tuli järsku nii palju, et 9. veebruari pärastlõunal avastasin, et õues on lausa kevadine ilm. Päike paistis ja õhus oli kevade lõhna, kevadmälestused kerkisid esile, nagu igal aastal, ja tundsin lausa kerget kevadejoovastust. Ainult et... on veebruarikuu.

Mul ei oleks midagi selle vastu, et kevad algaks edaspidi veebruaris, aga on see normaalne? Kas loodus püsib ikka tasakaalus? Mu kirglikem soov kevadsooja tundes oli: "Jää!" Mitte jäätumine vaid jäämine - et kevad jääks!

Paraku on veebruar toonud enamasti aasta külmimad ilmad, mis teinekord on jätkunud ka märtsis. Vabariigi aastapäev on traditsiooniliselt möödunud kärepakases. Vaevalt saab selgi aastal seda lühikestes pükstes vaatama minna. Ja kui saab, siis on see igatahes kummaline.

Mul oli eilse kevadise ilma üle väga hea meel, kuid linnulauluga ärgata oli kummastav. See ei ole normaalne, tahaksin öelda. Või on? Kas linnud saavad ikka aru, mis toimub, või hakkavad juba pesa punuma, kuniks külm nende munad jäätab?

Seotud lood:

Ilm on vingerpussi mänginud varemgi, kuigi pigem ehk ootamatu, hilise talvega. Olen kuulnud, et 1953. aastal oli pärast kevadist sooja aprilli ilm mai alguses külmaks pööranud.

Mis meie kliimaga toimub? Kas kõik on ikka korras? Igal juhul tasub kõigeks valmis olla.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare