Saada meile lugu, pilt või video siit!

Rahva hääl on rahvaajakirjandus – seda kõige paremas ja sügavamas tähenduses! Siia saavad kirjutada ja oma pilte/videosid saata kõik, kel teistega midagi jagada.

Lugeja jalgratturitele: tehke endale selgeks, et teil ei ole ülekäigurajal eesõigus!

 (257)
Uus liiklusseadus
Foto on illustratiivneFoto: TERJE LEPP

Täna ilmus järjekordne lugu sellest, kuidas jalgrattur sai ülekäigurajal autolt löögi. Spetsialistid ütlesid kohe, et ratturite ülekäigurajale lubamine on ohtlik ja seda reeglit hakatakse valesti tõlgendama, aga kahjuks neid ei kuulatud ja seadus tehti ikkagi ära.

Tõsi, juba mitu aastat lubab seadus ületada ülekäigurada ka jalgrattal sõites, aga seejuures peab rattur autole teed andma. Kahjuks on enamikul meeles ainult esimene osa reeglist, teine on aga tähelepanuta jäänud.

Jalgratturid, tehke endale juba kord selgeks, et tavalisel reguleerimata ülekäigurajal ei ole teil rattaga sõites samasugust eesõigust nagu jala käies. Jah, te võite ülekäigurajale sõita, aga te peate autodele teed andma!

Isegi kohtan alatasa rattureid, kes mul ülekäiguradadel eest läbi sööstavad. Olen neile alati signaali andnud ja tihti ka rusikat viibutanud, aga kahtlen, kas nad on aru saanud, miks.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare