Saada meile lugu, pilt või video siit!

Rahva hääl on rahvaajakirjandus – seda kõige paremas ja sügavamas tähenduses! Siia saavad kirjutada ja oma pilte/videosid saata kõik, kel teistega midagi jagada.

LUGEJA IRList: kes hetkel IRLi ja EKRE vahel valivad, eelistavad kindlasti viimast

 (22)

IRLi suurkogu 2017
IRLi suurkogu 2017Foto: Hendrik Osula

Nädalavahetusel sai IRLi uueks esimeheks Helir-Valdor Seeder. Üks Delfi lugeja analüüsib, mis IRLi üldse kehvast reitingust päästab ja mis mitte.

Näiteks 10% oleks praegusest seisust IRLile meeletu (sisuliselt kahekordne) tõus ja selleks on vaja täita terve hulk tingimusi. Kuna paljud eelmistel valimistel IRLile häälte toojad on juba lahkunud, siis eelkõige on vaja leida palju värskeid tõsiseltvõetavaid tegijaid. See on sisuliselt välistatud IRLi praeguse maine juures. Kuna EKRE populaarsus on teinud tohutu tõusu, siis need, kes hetkel erakondade vahel valivad, eelistavad kindlasti EKREt, kui nad päris lollid pole.

IRLiga näeme juhtuvat sedasama, mis Rahvaliiduga selle lõpuaastatel - käib meeletu rapsimine, esimeeste vahetamine, mis kõik enam midagi ei päästa. Partei on muutunud naljanumbriks ja paljud ei hääleta nende poolt, sest suure tõenäosusega hääletatakse surnud hobuse poolt, kes ei pruugi künnist ületadagi.

Üksikute kõige paadunumate ja naiivsemate IRLi põlisvalijate toel saadakse veel 3-4% ja ongi kõik. Ainus võimalus, kuidas see erakond saab veel tuhast tõusta, ongi täpselt sama variant, nagu oli Rahvaliidu ülevõtmine konservatiivide poolt. Erakonnale antakse uus nimi ja alustatakse täiesti uue juhtkonnaga.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare