Saada meile lugu, pilt või video siit!

Rahva hääl on rahvaajakirjandus – seda kõige paremas ja sügavamas tähenduses! Siia saavad kirjutada ja oma pilte/videosid saata kõik, kel teistega midagi jagada.

Lugeja hädas veebis jälitajaga, veebikonstaabel annab nõu

 (8)

klaviatuur
Pilt on illustratiivneFoto: Andres Putting

Mida teha inimestega, kes stalgivad kõiki ja kirjutavad paljudele samasisulisi tutvumisooviga kuulutusi Facebookis või teistes sotsiaalmeedia kanalites. Lugeja jagab oma muret, veebikonstaabel Andero Sepp jagab sellises situatsioonis käitumise kohta nõuandeid.

Lugeja kiri on järgmine: "Kirjutan ühest stalkerist, kes vaatab televiisorit ja kontakteerub Facebookis teles esinenud tavaliste inimestega, soovides nendega kohtama minna. Isik kirjutab naistele, kes on esinenud Kanal 2 saadetes, ja kelle ees- ja perekonnanimi on saates avaldatud. Mitu kuud tagasi kirjutas ta ühele noorele naisele mu tutvusringkonnast, hiljem kontakteerus veel ühe naisega, kes samuti teles esines. Kirjad olid autentsed, väga hästi kirjutatud. Kohe nii hästi, et naiivsemad inimesed läheksid temaga arvatavasti kohtumagi. Nii tekibki küsimus, mida teha, kui saad kirja inimeselt, kes on tõestatult stalker? Kas vastata viisakalt, üldse mitte vastata, nägu täis sõimata? Kui teiega kontakteerub võõras inimene, kuidas saada teada, kas tegemist oli endise kurjategijaga, kes nime vahetanud? Kirjutan eelkõige seetõttu, et olen mures alaealiste tüdrukute pärast, kes võivad selliste inimeste ohvriks langeda? Ma ei taha öelda, et minu loo fookuses olev isik on endine kurjategija, võib-olla on ta lihtsalt meeleheitel inimene, kes kasutab kõiki meetodeid endale kaaslase leidmiseks, aga kunagi ei tea. Eestis on mitmeid naisi ja tüdrukuid kadunuks jäänud, registreerimata on rohkem vägistamisi, kui arvatagi võib. Kurb on seegi, et saristalkerid viivad alla nende maine, kes on toredad inimesed ja tahavad lihtsalt leida uusi tutvusi interneti teel.

Loe veel

Seotud lood:

Murekirjale vastab veebikonstaabel Andero Sepp: "Kirjeldatud probleemiga ei ole hetkel teadaolevalt PPA poole pöördutud. Selliste olukordade ennetavaks vältimiseks on suhtlusportaalid loonud kasutajatele privaatsätted, millega on võimalik piirata seda isikute ringi, kes kasutajale kirju saata saavad. Samuti saab piirata kontol nähtavat sisu ning konto leitavust. Televisioonis oma nimega esinedes tuleb arvestada, et sattutakse kõrgendatud avaliku huvi alla ja selles tulenevalt võivad erineva taustaga isikud soovida kontakti võtta. Ebasoovitavalt isikult kirja saanuna on kõige mõistlikum seda kirja ignoreerida ja kirja saatja blokeerida. Kindlasti ei tohi vastata „näo täis sõimamisega,“ see viib tihti edasise argumenteerimata üksteise ebatsensuursete väljenditega sõimamise lõputusse ringi. Politsei poole peaks pöörduma, kui sellise isiku tegevus väljub virtuaalmaailmas või tekib kahtlus, et isiku võib endast kujutada ohtu. Samuti kui kirja saaja, keda välja kutsutakse, on alaealine.

Hea lugeja! Kui sinulgi on sarnaseid kogemusi, jaga neid meiega aadressil rahvahaal@delfi.ee !

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare