Saada meile lugu, pilt või video siit!

Rahva hääl on rahvaajakirjandus – seda kõige paremas ja sügavamas tähenduses! Siia saavad kirjutada ja oma pilte/videosid saata kõik, kel teistega midagi jagada.

LUGEJA FOTOD: Tori kaupluse juures käivad kaevetööd, süüdatud küünal viitab kunagisele kalmistu asukohale"29. juunil hakkas Tori kaupluse juures silma suured kaevatud augud ning seal juures olnud süüdatud leinaküünal.Teati rääkida, et Tori kauplusele hakatakse tegema juurdeehitust ning süüdatud leinaküünal on seal ilmselt sel põhjusel, et kunagi oli seal kalmistu, kirjutab Tori elanik ja loodab, et süüdatud küünal leevendab hauarahu rikkumist.

Arheoloog Martin Malve kinnitas, et tõepoolest tulid Tori alevikust välja matused arheoloogiliste eeluuringute käigus. Nimelt soovitakse 1962. a ehitatud poodi renoveerida ja veidikene laiendada. "Aga kuna juba 60ndatel leiti sealt rohkelt luustikke ja esemeid, siis oli vaja kindlaks teha, kas kalmistust on midagi säilinud või lõhuti see juba 1962. aastal, rääkis Malve.

"Eeluuringute käigus selgus, et poe ümber on säilinud paigal olevaid luustikke ja esemeid, mis tõttu tuleb poe juurdeehitus niimoodi projekteerida, et see võimalikult vähe matuseid kahjustaks. Need matused mis jäävad ehitustöödele, eemaldame arheoloogilistel kaevamistel. Hetkel kaevasime viis auku, millest kõigist tuli matuseid ja leide, ühtlasi jäävad need viis prooviauku tulevase juurdeehituse postvundamendi aukudeks," selgitas Malve kaevetöid.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare