Saada meile lugu, pilt või video siit!

Rahva hääl on rahvaajakirjandus – seda kõige paremas ja sügavamas tähenduses! Siia saavad kirjutada ja oma pilte/videosid saata kõik, kel teistega midagi jagada.

Harri Kingo: mul on häbi vaadata saadet "Jõulutunnel"

 (447)

Jõulutunnel 2015
Jõulutunnel 2015Foto: Andres Putting

Mul on alati olnud häbi vaadata saadet "Jõulutunnel", mille sisuks on see, et korjatakse taas raha mingi elutähtsa seadme muretsemiseks, ilma milleta inimesed lihtsalt surevad. Iga kord, kui seda kampaaniat telekast näen, küsin ma: aga kus on kõik see raha, mis teie, valitsejad, rahvalt niigi otse ja kaude maksudena ära korjate?

Meie, tavalised inimesed, käime tööl, saame raha ja anname umbes poole sellest oma tööga teenitud rahast teie kätte. Kuidas saab olla, et te matate seda raha küll USA kõrbesse, küll Aafrika tasandikesse, küll mingitesse kokkukukkuvatesse suurfirmadesse ja lausa sadade miljonite eurode kaupa. Aga te ei taipa, ei oska, ei taha muretseda üht suhteliselt tillukest aparaati, milleta inimesed lihtsalt ära surevad?!

Ometi on teil terved ministeeriumid ja ametkonnad ametnikke, kes seda meilt saadud raha loevad ja jagavad. Miks te taas oma töö tegemata jätsite? Miks te taas käe raha järele sirutate, kui teile anti juba ära mitte mingi tühine kümnis, vaid lausa pool kõigest, mis üldse teeniti? Kes vastutab selle eest, et taas jäeti üks elutähtis aparaat ostmata, sest selle jaoks lihtsalt ei jätkunud raha?

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare