Saada meile lugu, pilt või video siit!

Rahva hääl on rahvaajakirjandus – seda kõige paremas ja sügavamas tähenduses! Siia saavad kirjutada ja oma pilte/videosid saata kõik, kel teistega midagi jagada.

Hambaravis pettunu: riik võttis viimsegi raha ära, Viljandi linnas pole võimalik hüvitist saada

 (52)

Hambaravi
HambaraviFoto: Vallo Kruuser

"Alates 01.07.2017 kehtima hakanud täkasvanute hambaravi hüvitise seadus võttis paljudelt inimestelt ära isegi selle 19€ toetuse, mis neil varem oli, jättes nad täielikut hüvitiseta," kirjutab Delfi lugeja.

"Taheti teha head, aga välja tuli nagu alati. Viljandi linnas ei ole mitte ükski hambaravi pakkuv ettevõte liitunud seaduses nõutud haigekassa lepinguga. See tähendab seda, et siin linnas ei ole võimalik hüvitist kasutada. Neile, kes seda varem ei saanud, ei muutu ju midagi. Muudatus puudutab neid, kes said varem vähemalt 19€ ja nüüd on neilt seegi ära võetud. Kohe muutub ka proteeside hüvitamise kord. Kas seda hüvitist on võimalik uuest aastast Viljandis saada? Praeguseks on selge, et Viljandi linnas ei kavatsegi ükski arst lepingut sõlmida ja edaspidi võib hüvitisest suu puhtaks pühkida. Uus seadus pidi olema selleks, et inimesed rohkem oma hammaste eest hoolitseksid, aga tegelikult võeti ära isegi see pisku, mis varem ette nähtud oli," on Viljandimaal elav lugeja nõutu.

Hea lugeja! Kas ka sinul on jagada sarnast kogemust? Jaga seda meiega aadressil rahvahaal@delfi.ee või kommentaariumis!

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare