Saada meile lugu, pilt või video siit!

Rahva hääl on rahvaajakirjandus – seda kõige paremas ja sügavamas tähenduses! Siia saavad kirjutada ja oma pilte/videosid saata kõik, kel teistega midagi jagada.

FOTOD ja VIDEO: Jalutuskäik mööda Pedja jõge ja talve võlumaad Simunas

 (1)

Meil Simunas püsis 18. jaanuaril kella 8 ja 9 vahel hommikul õhutemperatuur -20 kraadi lähedal. Päev algas päikesetõusu jäädvustamisega. Hiljem, kella 11 ajal, otsustasin külastada Simuna allikat, kus pildistasin auravat vett, härmas puid ning sealset ümbrust. Allika juurest edasi jalutasin mööda matkarada, mis lõpuks juhatas mind Mällo järveni.

Enne Mällo järve aga vaatlesin lumist metsa ja ka auravat Pedja jõge. Pisut edasi jalutades märkasin kraavi jääkihil lebavaid jääkristalle. Tundsin, et peaks veel ühe klõpsu tegema, kuna ei suutnud sellisele kaunile vaatepildile "ei" öelda.

Lõpuks jõudsin Mällo järve lähedusse, täpsemalt vana tuletõrje veevõtukoha juurde. Seal jäädvustasin kohisevat vett ning jääskulptuure, mis olid saanud valmida tänu veele ja külmale õhule.

Pisut maad oligi veel jäänud jalutada Mällo järveni, mis auras päikese käes. Vees ujusid pardid, puud olid maagilistes toonides ja taevas kires enda sinist värvi. Ilm oli minu arust tohutult kena. Pole lihtsalt sõnu. Pärast nende paikade külastamist oli enesetunne tunduvalt parem.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare