Saada meile lugu, pilt või video siit!

Rahva hääl on rahvaajakirjandus – seda kõige paremas ja sügavamas tähenduses! Siia saavad kirjutada ja oma pilte/videosid saata kõik, kel teistega midagi jagada.

Eestlane Rootsis: talverehvidega autojuhid sõidavad siin rahumeeli aeglastega koos ja õnnetused jäävad ära

 (11)
Lumesadu 02.11.2016 Tallinnas
Lumesadu 02.11.2016 TallinnasFoto: Hendrik Osula

Tänane ootamatu lumi ja libedad teed on tekitanud palju paksu pahandust ja segadust. Ühe lugeja arvates pole aga nii mõnedki autojuhid käituvad ebameeldivalt ja sihilikult sellistes erandlikes olukordades.

Imestama paneb see, et inimesed on kuidagi väga sihilikult ebameeldivad teineteise suhtes. Nimelt jääb mulje, et need, kes siis jõudsid omal talverehvid alla paigaldada enne lume tulekut arvavad, et nüüd nemad peavad saama teistest kiiremini kohale (loe sarnaselt suviste ilmaoludega). Nad ei suvatse võtta asja rahulikult ning kulgedagi nendega üheskoos, kellel veel suverehvid all.

Jääb tahtmatult mulje, et need talverehvidega sõitjad on hoopiski need, kes hakkavad sellistel hetkedel ennast tõestama ja näitama "vot kui kiirelt ma nüüd kohalt saan ja pigistan ennast erinevatesse vahedesse" mõtlemata sellele, et võibolla kaasliiklejal pole veel aega ega võimalust olnud, et samuti talvekad alla panna.

Võtke rahulikult ja vaadake, kuidas kõik kulgeb iseenesest, nii jääksid ka paljud õnnetused tulemata. Pole mõtet iga hinna eest teistele ära panna, vaid olla vähe austavam teineteise suhtes.

Siin Rootsis tuli samuti 10 senti märga lund maha ja paljudel pole veel talve rehve all, aga erilisi õnnetusi pole küll näinud. Need, kes aeglaselt teel kulgevad, on nähtavasti suvekatega. Pole veel täheldanud, et need tegijad, kellel talvekad all on, hakkavad nui neljaks teistest mööda pressima, vaid istutakse rahumeeli aeglase selja taga ja pole probleemi.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare