Saada meile lugu, pilt või video siit!

Rahva hääl on rahvaajakirjandus – seda kõige paremas ja sügavamas tähenduses! Siia saavad kirjutada ja oma pilte/videosid saata kõik, kel teistega midagi jagada.

Eestlane Budapestis: ilma uudiste ja sotsiaalmeediata poleks ma tähelegi pannud, et linnas midagi teistmoodi on

 (11)
Ungari. Budapest. Rongijaam on täis migrante
BudapestFoto: Ester Vaitmaa

31-aastane eestlane Esko elab ja töötab juba üle kolme aasta Budapestis. Meilgi ilmunud uudiste põhjal võiks eeldada, et linnas käib korralik möll ning rahvas hoiab hinge kinni, mõeldes iga päev, et mis pagulaste probleemist nüüd edasi saab. Kohalikul eestlasel aga ei tulnud rongijaamades toimuv esialgu meeldegi – esmalt kiitis mees head ilma ja odavaid hindu.

"Kui sa nüüd spetsiaalselt küsid, siis tuleb mulle loomulikult meelde, et viimased paar nädalat on pagulaste teema uudistes kuum olnud. Ka sotsiaalmeedias on hulk kohalikke tuttavaid, kes selle üle vinguvad. Mina aga elan üsna kesklinna kandis ja rahvusvahelistesse rongijaamadesse mul asja pole.

Töötan ja elan rahulikult oma elu. Käin tihti väljas, aga pole märganud, et õhkkond linnas oleks kuidagi muutunud. Võib-olla on tänavail tõesti natuke rohkem võõrapärase välimusega inimesi, aga linnas liikudes pole ma seda ise tähele pannud – siin on kogu aeg nii palju turiste, et vahet ei tee.

Mõned päevad tagasi istusime öösel mingite afgaani kuttide juurde, kes tõmbasid pläru. Jõime seal ühed õlled ja siis läksid nad minema. Rongijaamades tunglevate pagulastega polnud nad seotud – olid juba varem end sisse seadnud ja tulid kusagilt maakohast pealinna kaema.

Kui poleks uudiseid ja sotsiaalmeediat, siis poleks kogu kõnealune teema üldse minuni jõudnud ja ma poleks seda näinud ei oma silmaga ega ka fotolt. Minu elu see ei mõjuta. Ilm on siin endiselt ilus ja hinnad tunduvalt odavamad kui Eestis," nendib Esko.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare