Saada meile lugu, pilt või video siit!

Rahva hääl on rahvaajakirjandus – seda kõige paremas ja sügavamas tähenduses! Siia saavad kirjutada ja oma pilte/videosid saata kõik, kel teistega midagi jagada.

Eestile pole palgaarmeed vaja!

 (35)
Mida arvad sina?
sõdurivande andmine
NoorsõduridFoto: Andres Putting

Milleks nii väikesele riigile nagu Eesti kulukas palgaarmee, kui endal mehepojad kodus, kelle ülesanne on isamaad kaitsta? Kaitsevägi on ühtlasi ka koht, kus inimesed erinevatest Eesti piirkondadest saavad tuttavaks ning ühise eesmärgi nimel unustatakse ka erimeelsused.

Palgaarmee seevastu tõmbaks kriipsu peale ühele väga suurele ühiskonna protsessile, sest Kaitsevägi on oma olemust elusorgan kogu selles suures riigiorganismis.

Palgaarmee võib ju koosneda kõrgelt treenitud professionaalidest, kuid nemad ei saa ju aru, mis maad nad kaitsevad, neile on see lihtsalt üks ülesanne, mida täita. Meie, eestlased, saame aru, mis maa see on - meie kodumaa. Sellepärast sobimegi meie seda kõige paremini kaitsma.

Samuti on palgaarmeed kallis ülal pidada. Ühtlasi, kui palgaarmee peaks majanduslikel põhjustel Eestist lahkuma, siis jääb Eesti kaitsevõime nõrgaks. Kes siis peaks Eestit kaitsma?

Eksperdid arvavad, et palgaarmees on inimesed motiveeritumad, kuna nad teevad seda elukutseks. Ajateenijad tulevad aga oma igapäevaelu kõrvalt riiki teenima. Paljud neist pole isegi relva käes hoidnud, kuid siiski – nad on eestlased ning seda ei asenda miski.

Tahaks loota, et riigiisadel jätkuks nii palju kainet mõistust, et palgaarmeed küll kunagi Eestis kasutusele ei võeta.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare