Saada meile lugu, pilt või video siit!

Rahva hääl on rahvaajakirjandus – seda kõige paremas ja sügavamas tähenduses! Siia saavad kirjutada ja oma pilte/videosid saata kõik, kel teistega midagi jagada.

Autojuht: Tartu-Tallinn maanteel on 2+1 lahendus pigem 2-1

 (36)

Tartu-Tallinn maantee
MaanteeFoto: Andres Putting

Mõni aeg on nüüd avatud olnud see Tallinn-Tartu maantee 2+1 lahendus. Suhtusin algusest peale skeptiliselt sellesse. Enda meelest korralik 2+2 oleks olnud mõttekam ja oleks jälle lõiguke maad vähem täieliku 2+2 suunas.

Sattusin sõitma seda kuulsat ja äsja avatud lõiku. Minu ees sõitis kaks veoautot, neil oli pikivahe selline, et mahtunuks ilusti vahele, seega väga hästi sõitsid. Kaherealiseks minnes andsin siis minagi gaasi, et saaks kahest veoautost mööda sõita. Veoautod sõitsid 85km/h (minu gps järgi) ja ma jõudsin neist mööda, kiirus tõusis kuni 110km/h. Heal juhul oleksin saanud mööda ka kolmandast veoautost, aga tee lõppes lihtsalt otsa.

Lisaks pikkusele saab ette heita ka laiust. Hetkel pole lund, kuid oli ikkagi kuidagi kitsas. Lumega on äär ilmselt rohkem lumine ja siis võib mõnelgi peegel kaduda või lume tõttu kõrvalsõitvale masinale külge kalduda.

Ilus projekt, millesse maeti korralik kogus raha, kuid tolku sellest on üpriski vähe. Kui on kaks veoautot ees, siis heal juhul 2 masinat saavad mööda, mitte rohkem. Kui suvel tõstetakse lubatud kiirus seal sajani, siis veoautost saab mööda küll (ühest siis) ilma kiirust ületamata, aga siis ka tee lõppeb.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare