Saada meile lugu, pilt või video siit!

Rahva hääl on rahvaajakirjandus – seda kõige paremas ja sügavamas tähenduses! Siia saavad kirjutada ja oma pilte/videosid saata kõik, kel teistega midagi jagada.

JAGA KOGEMUST | Kui lapsevanem kiusab õpetajat

 (5)

Kool-9
Foto: Ilmar Saabas

Tänane Eesti Päevaleht kirjutab, et kooliõpetajad satuvad aina enam lastevanemate kiusu sihtmärgiks. Probleem näikse olevat selles, et aina enam laste käekäigust huvituvad vanemad ei ole õppinud kommunikatsiooni ega oska konflikte adekvaatselt lahendada, vaid keerutavad üles emotsioone seal, kust lahendust loota pole. Õpetaja, õpilane ja lapsevanem, anna teada, kui oled millegi sellise osaliseks või tunnistajaks sattunud!

Eestis ei ole lapsevanemalt õpetajale suunatud (küber)kiusamist uuritud. Küll aga on seda tehtud USA-s ja Suurbritannias. Uuringute tulemused on erinevad. Brittide kolmel järjestikusel aastal tehtud uuringu järeldus oli, et 15–25% õpetajaid on tundnud, et lapsevanemad ahistavad või kiusavad neid, USA uuringus oli küberkiusamist tundnud koguni 45% küsimustele vastanud õpetajaid, vahendab Eesti Päevaleht.

Probleem eksisteerib ka Eestis. „Meie asulas on kaks poodi, suurem ja väiksem. Ma käin alati ainult väiksemas, sest ma ei julge suuremasse minna, sest seal töötab ühe mu õpilase ema, kes leiab alati põhjuse mulle halvasti öelda või õiendada,” ütleb ühe Eesti kooli õpetaja Kadri (tegelik nimi toimetusele teada – T. J.).

Postitused
Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare