Saada meile lugu, pilt või video siit!

Rahva hääl on rahvaajakirjandus – seda kõige paremas ja sügavamas tähenduses! Siia saavad kirjutada ja oma pilte/videosid saata kõik, kel teistega midagi jagada.

VIDEO: Veokijuht tutvustab oma päeva Tallinna-Tartu maanteel – mõttetud möödasõidud, põhjendamatud riskid

 (339)

Poole päeva jooksul võib üks veoautojuht näha nii mõndagi. Muu hulgas näiteks teiste veokijuhtide ohtlikke möödasõite, mille tulemusena targem juht peab pidurdama, sest möödasõitu alustanud veok on alles tagumise haagise ratasteni jõudnud, kui juba tuleb keegi vastu.

Ma saaksin aru, kui pikalt ei tuleks kedagi vastu ja siis möödasõidu ajal tuleks ootamatult – muidugi ma pidurdaksin hea meelega – paraku sõidetakse kõrval, gaas põhjas, isegi kui on näha, et tagasi taha reastumine on lihtsam kui möödapressimine ja kokkupõrkega riskimine. Naiivne on loota, et teine veok pidurdab kiiruse 50 või 40 peale, lihtsalt selleks, et sind mööda lubada.

Mõistlik oleks, et see, kellest möödutakse, laseb möödumise ajaks kiirusehoidja lahti, vilgutab korra tulesid, et anda märku, et mööduja haagise tagumine osa on temast möödunud ning võib tagasi reastuda, ja kiirendab siis uuesti oma esialgse kiiruseni.

Reeglina sõidan mina 80km/h, sest HC merekonteineri veoloaga ei tohi kiiremini sõita. Muudel juhtudel hoiame kütust kokku – meil pole kiiret kuhugi – mõistlikud kulud tagavad mõistliku palga.

Väga leidlik on videos see veokijuht, kes möödub ja siis pidurdab. Kuna pidin niikuinii Hollywoodi mäe juurde sööma minema, siis sellest eriti välja ei teinud.

Kiirus, kuupäev ja kellaaeg on kogu videos korrektsed.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare