Saada meile lugu, pilt või video siit!

Rahva hääl on rahvaajakirjandus – seda kõige paremas ja sügavamas tähenduses! Siia saavad kirjutada ja oma pilte/videosid saata kõik, kel teistega midagi jagada.

FOTOD ja VIDEO: Tormituul näitas Simunas oma jõudu

 (1)

31. juuli hommikul olid äikesepilved (rünksajupilved) juba Läänemere kohal. Ennelõunal muutus äike veelgi aktiivsemaks ja levis vaikselt saarte poole. Esimesena saidki äikesest osa Saaremaa ja Hiiumaa. Hiljem levis aktiivne äikesevöönd läänest vaikselt ida poole. Pärastlõunal Liivi lahel olnud äike muutis suunda ja liikus edelast kirdesse, tuues Eestisse veel vihma ja äikest.

See oli ikka võimas tuul, mis videos nähtava rünksajupilvega kaasnes. Jah, tean, et kaamerapilt värises. Mul oli kaameral isegi stabilisaatori programm peal, kuid see ei suutnud värisemist tagasi hoida. Statiivi ei raatsinud kotist välja võtta, sest ümberringi oli kogu aeg midagi huvitavat toimumas – pidin seda lihtsalt järjest jäädvustama.

Oli olukordi, mil pidin tuulele päris kõvasti vastu suruma. Tuul puhus kruusateedelt tolmu põldudele ja asfaltteele ja puud muudkui kohisesid. Selline tunne oli, nagu mõni puu murduks kohe pooleks. Sõiduteedel vedeles hiljem palju puuoksi ja lehti. Kortermajade ees keerutas tuul pidevalt tolmu üles.

Peale tugeva tuule saime ka meie osa vihmasajust, kuid seda ei tulnud palju – sademetemõõtja ulatus napilt 3 millimeetrini. Vähemalt sai maapind pisut märjemaks. Umbes kella 13 ajal näitas meie termomeeter sooja +30 kraadi, enne äikest oli õhutemperatuur jõudnud langeda +20 kraadini.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare