Saada meile lugu, pilt või video siit!

Rahva hääl on rahvaajakirjandus – seda kõige paremas ja sügavamas tähenduses! Siia saavad kirjutada ja oma pilte/videosid saata kõik, kel teistega midagi jagada.

DELFI FOTOD | Rahvusraamatukogu ees ilutsev Marie Underi mälestusmärk laguneb

 (23)

Eesti ühele hinnatuimale poetessile Marie Underile pühendatud mälestusmärk avati 25. septembril 2010 Tallinnas rahvusraamatukogu ees. Tundub, et pikka iga ei ole mälestusmärgil loota - juba praegu on näha murettekitavat lagunemist.

"Täna saab Tallinn rikkamaks suurele sõnameistrile pühendatud mälestusmärgi võrra. Kas saab olla Eesti hinnatuima poetessi monumendi jaoks veel sobilikumat kohta kui teadmiste templi esine plats ning sobilikumat materjali kui lootust ja helgust kiirgav valge marmor, mis poetessi loomingu põhiolemust nii hästi iseloomustab," märkis toona abilinnapeana ametis olnud Taavi Aas 2010. aastal avamistseremoonial.

Aas meenutas, et Marie Underi mälestusmärgi ideekonkursile laekus koguni 19 võistlustööd, neist enamik arvestataval tasemel - seega läks Underile monumendi püstitamise idee korda paljudele andekatele skulptoritele ja arhitektele.

Abilinnapea tänas Underile monumendi püstitamise idee algatanud Maimu Bergi ja Eesti Kirjanike Liitu, monumendi autoreid Mati Karminit ja Tiit Trummalit, monumendi rajamist korraldanud kommunaalameti spetsialiste ning ehitajaid nii silmapaistva ja materjalivalikult üsnagi ainulaadse taiesega linnapildi rikastamise eest.

Marie Underi mälestusmärk avati poetessi 30. surma-aastapäeval. Ideekonkursist suurejoonelise monumendi valmimiseni kulus kaks ja pool aastat – ideekonkurss kuulutati välja 2008. aasta 27. märtsil, poetessi 125. sünniaastapäeval.

Valgest marmorist skulptuuri – seisev ja käed rinnal risti kaugusesse vaatav Marie Under - taustaseinaks olev tiivakujutis väljendab mõttelendu ja eraldab skulptuuri massiivsest raamatukoguhoonest. Skulptuuri eest voolab läbi veekaskaad. Monumendi autorid on skulptor Mati Karmin ja arhitekt Tiit Trummal.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare