Saada meile lugu, pilt või video siit!

Rahva hääl on rahvaajakirjandus – seda kõige paremas ja sügavamas tähenduses! Siia saavad kirjutada ja oma pilte/videosid saata kõik, kel teistega midagi jagada.

Eestlane Nice's: kohalik jäätisemüüja ütles mõni tund enne kohutavaid sündmusi, et kardetakse terrorirünnakut rannapiirkonnas

 (24)
Tragöödia Nizzas: veok sõitis otse pidutsevasse rahvahulka
Tragöödia Nizzas: veok sõitis otse pidutsevasse rahvahulkaFoto: VALERY HACHE, AFP

Minu suur kaastunne Nizza rünnaku ohvritele. Oleme Nizzas puhkamas ja käisime ise ka perega Bastille Day ilutulestikku vaatamas, aga õnneks lahkusime enne rünnakut, sest lapsed olid väsinud. Kuna rendikorteri aknast kostis sireene kuidagi väga pikalt (ja hetkel ligi 3,5h hiljem endiselt sireenid huilgavad), siis igaks juhuks otsustasin internetist vaadata, ega midagi juhtunud pole...

Ilutulestik on selle päeva peamine sündmus. Selle päeva tähistamise kontekstis rääkisid kohalikud eelkõige just ilutulestikust. Kogu pikk rannapromenaad oli paksult rahvast täis. Enne ilutulestikule minemist sõime ühes toredas jäätisekohvikus jäätist ja rääkisime omanikega juttu. Müüja ütles, et kardetakse terrorirünnakut rannapiirkonnas, mis kergelt tegi ettevaatlikuks.

Müüja kurtis, et 10 aasta taguse perioodiga võrreldes on turiste juba praegu palju vähem. Rünnaku korral kartis ta turistide arvu suurt langust. Ta arvas, et 10 aasta pärast tuleb ilmselt ka Eesti taolisesse riiki elama, kus on rahulikum.

Oma siinoleku aja jooksul oleme kogu aeg näinud Nizza tänavatel automaatides sõjaväelasi. See vaatepilt on olnud mõnevõrra harjumatu. Seega ei saa öelda, et turvalisusele poleks tähelepanu pööratud, aga kahjuks seekord terroristid said oma tahtmise.

Jäta kommentaar
või kommenteeri anonüümselt
Postitades kommentaari nõustud reeglitega
Loe kommentaare Loe kommentaare